Home » Новини » Підсумкова конференція проекту “Європейський Східний Університет” позаду!

Підсумкова конференція проекту “Європейський Східний Університет” позаду!

Проект “Європейський Східний Університет” підходить до кінця, отже ­ прийшов час для підведення підсумків. Нагодою для цього стала підсумкова конференція, що відбулася 30 вересня 2016 року у Люблінському Конференц-центрі і зібрала понад 200 учасників, ­ насамперед з Польщі та країн Східного Партнерства (головним чином з України та Білорусі), а також представників партнерів проекту зі Словаччини та Литви.

Конференція стала частиною V Конгресу Ініціатив Східної Європи і проходила у рамках тематичного семінару “Наука та освіта”, який охоплював основні питання та проблематику, пов’язані з вищою освітою, зокрема, ­ її міжнародного виміру.

Першим пунктом програми став виступ колишнього президента України Віктора Ющенка, який у своїй доповіді, адресованій учасникам семінару, порушив тему конфліктів, викликаних Росією, та їх міжнародного масштабу. Після його виступу відбулись 4 дискусійні панелі.

На першій з панелей під назвою “Іммігранти у моєму місті” велось обговорення різних аспектів міграції. Як мігранти сприймають батьківщину ”Солідарності”? Що роблять і що повинні робити органи державної адміністрації, місцевого самоврядування, неурядові організації та Церква для того, щоб наші міста стали більш приязними для мігрантів та біженців? Яким чином школи, парафії, неурядові організації повинні відкритись для мігрантів та біженців і яким чином мають навчати про них? Про усе це під керівництвом Кшиштофа Становского, голови Фонду Міжнародної Солідарності, дебатували: Якуб Kарфік – Посол Чеської Республіки в Польщі, Каміль Камінський – президент фонду ”Спільний простір” з Варшави та Лариса Сулейманова – перекладачка фонду ”Різносфера”, біженка з Чечні, яка проживає у Польщі.

Чергова дискусія велася навколо сучасних моделей академічних міст, форм співпраці міст та мегаполісів з академічним середовищами, а також побудови стратегії розвитку міст на основі освітнього сектора, а зокрема – вищої освіти. Розглядались як ”хороші практики” співпраці, так і виклики, що стоять перед академічними містами. У дискусійній панелі під назвою “Академічне місто – ідея, стратегія розвитку та моделі співпраці міст з вищими навчальними закладами” взяли участь: проф. Володимир Бабаєв – ректор Харківського національного університету міського господарства ім. А. Н. Бекетова та член виконавчого комітету харківської міської ради (Україна), Томаш Шьпєвак – директор Центру просування та послуг при Агентстві розвитку Вроцлавської агломерації, Вікторія Герун з Відділу стратегії та обслуговування інвесторів при адміністрації міста Люблін. Модератором панелі був доктор Маріуш Саган – директор Відділу стратегії та обслуговування інвесторів Люблінської міської адміністрації.

Надзвичайно важливим питанням, яке порушувалось у ході зустрічей у рамках проекту, було питання програм спільної вищої освіти, реалізованих міжнародними консорціумами вузів. Саме цього стосувався наступний пункт програми. Панель “Подвійне дипломування у процесі інтернаціоналізації вищої освіти” був присвячений моделям, практиці створення, результатам міжнародних програм подвійного дипломування та іншим спільним міжнародним програмам навчання у вищих навчальних закладах. Обговорення стосувалось, зокрема, ролі, яку відіграє подвійне дипломування в процесах інтернаціоналізації вищої освіти, форм фінансування спільного процесу навчання та досліджень, бар’єрів у створенні цих програм партнерськими навчальними закладами з країн ЄС та Східної Європи, проблем якості освіти, а також організації спільного процесу навчання. У дискусії, проведеній під керівництвом доктора наук Беати Сурмач – заступника декана з питань якості освіти факультету політології Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні взяли участь, перш за все, представники ВНЗ України, з якими УМКС реалізує спільні навчальні програми подвійного дипломування: доктор політичних наук, доцент Сергій Даниленко – завідувач Кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат наук Віталій Макар з Факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького Національного Університету ім. Юрія Федьковича та проф. Іван Монолатій з Кафедри історії, політології та міжнародних відносин Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника в Івано-Франківську. Про спільні програми вищої освіти, які реалізуються на базі Університету ім. Міколо Ромеро (м. Вільнюс) розповіли професор Ірена Земайтайтіте – віце-президент Сенату, викладач Кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи ВНЗ і Агнета Лісаускієне – завідувач Відділу міжнародної мобільності студентів. Завдяки презентації Анни Бєлєцкої, координатора акції “Стратегічне партнерство” програми ”Erasmus + вища освіта”, учасники панелі і слухачі конференції отримали дуже детальну інформацію про фінансування спільної вищої освіти за Програмою Erasmus+. Під час семінару виступив також Бартош Пахута – один із перших випускників програми подвійного дипломування, реалізованої УМКС, який поділився своїм досвідом отримання подвійного диплому.

Остання панель під назвою “Європейський Східний Університет” представляла собою презентацію дуже конкретних результатів проекту – результатів того, що вдалося напрацювати завдяки його реалізації. Модерувала панель Марта Єндрих – керівник проекту Відділу неівестиційних проектів Адміністрації міста Люблін. Як вступ до обговорення та обміну досвідом модератор представила проект стратегічного партнерства міста та ВНЗ, який став основою “Європейського Східного Університету”. По черзі представники люблінських ВНЗ –партнерів проекту – представили свої дослідження, реалізовані за час тривання проекту. Звіт про дослідження мотиваціЇ потенційних студентів з-за кордону представили канд. наук Йоанна Бєлецька-Прус та канд. наук Мажена Крук з Відділу загальної соціології та досліджень міграції Кафедри соціології УМКС. Результати дослідженнь задоволеності студентів з країн Східного Партнерства від навчання у Любліні представив канд. наук Томаш Сеньов з Кафедри міжнародного та європейського приватного права Люблінського Католицького Університету. Дослідження існуючих рішень та хороших практик були представлені Малгожатою Вільчинською з Бюро міжнародного обміну Політехнічного університету міста Люблін. Наступним важливим питанням стало формування освітніх пропозицій для іноземних студентів, зокрема, обговорення нових навчальних програм для ВНЗ, які були розроблені і створені в рамках проекту.

Програму отримання післядипломної освіти за напрямком “Громадянин і підприємство на внутрішньому ринку Європейського Союзу”, що знаходиться в освітній пропозиції Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської у Любліні представив канд.наук Якуб Ольховський з факультету політології УМКС. Програми отримання післядипломної освіти в галузі розвитку Центрально-Східної Європи, пропоновані Люблінським Католицький Університет ім. Івана Павла II представив канд.наук Томаш Сеньов а спеціалізацію Зрівноважене будівництво – проект Державного Університету ”Люблінська Політехніка обговорив канд. техн. наук. Маріуш Скварчиньський з Кафедри інжинірингу навколишнього Середовища з цього ж ВНЗ.

Закордонні ВНЗ, які беруть участь у проекті, поділилися своїм досвідом в передачі та обміні знаннями на міжнародному рівні та між самими ВНЗ. У панелі взяли участь докт. інж. Любіца Черна з Факультету педагогіки Католицького Університету у Ружомберок та Виктория Симанаускиене з Центру Підтримки наукових досліджень та інновацій Університету ім. Миколо Ромеро у Вільнюсі. Ще одним результатом реалізації проекту, який обговорювався під час панелі, стала спільна публікація, у якій, зокрема, містяться рекомендації, приклади хороших практик та уроки на майбутнє. Видання представив його головний редактор, канд.наук Якуб Ольховський. Для учасників проекту дискусійна панель була не лише можливістю для підбиття його підсумків та результатів самого партнерства, але й стала чудовою нагодою виразити взаємну сердечну подяку за бездоганну та плідну співпрацю.

dsc_0304 dsc_0327 dsc_0327a dsc_0485 dsc_0491 dsc_0494 dsc_0586 dsc_0598 dsc05449 dsc05454 dsc05471 dsc05478 dsc05488