Home » Партнери » Люблінський католицький університет Іоанна Павла II

Люблінський католицький університет Іоанна Павла II

Люблінський католицький університет Іоанна Павла II (КУЛЬ) є найстарішим університетом в Любліні та одним з найстаріших університетів у Польщі. Він був заснований в 1918 році за ініціативи католицького священика Ідзі Радішевського, який і став його першим ректором. Від початку свого існування завданням університету є служба Богу і батьківщині – Deo et Patriae. КУЛ, протягом своєї майже 100-річної історії, став одним з найважливіших центрів католицької думки, які вплинули на формування польської науки і культури, отримавши широке визнання в країні та за кордоном.

Сьогодні КУЛ – це університет відкритий на цивілізаційні та наукові виклики. Університет навчає своїх студентів на таких факультетах: Факультет богослов’я, Юридичний факультет, Факультет канонічного права та адміністрації, Факультет філософії, Факультет гуманітарних наук, Факультет соціальних наук, Факультет біотехнології і наук про навколишнє середовище, Факультет математики, інформатики та ландшафтної архітектури, Заміський відділ юридичних та економічних наук в Томашові Любельському та Заміський факультет права та соціальних наук в Стальовій Волі. В організаційній структурі університету є також інші наукові підрозділи, у тому числі Інститут лексикографіки, Коледж міжсекторного індивідуального навчання в галузі гуманітарних та соціальних наук, Міждисциплінарний центр з наукових досліджень та ненаукові підрозділи, на приклад Відкритий університет, Літня школа польської мови та культури.

3

Куль має розгорнуту видавничу діяльність. Є єдиним університетом в Польщі, котрий видає енциклопедії: Загальну енциклопедію філософії, котру опрацювала група дослідників Факультету філософії та Католицьку енциклопедію.

Загалом в університеті навчається 14061 осіб на 39 спеціальностях (станом на 30 листопада 2014 р.), у тому числі: 12389 студентів (11364 на денній формі навчання і 1025 на заочній формі навчання) та 1672 аспірантів та докторантів (1274 на денній формі навчання та 398 на заочній формі навчання).

4