Home » partnerzy » Gmina Lublin – Koordynator projektu

Gmina Lublin – Koordynator projektu

Lublin nazywany stolicą wschodniej Polski jest największym i najprężniej rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły. Jako stolica województwa lubelskiego pełni rolę administracyjnego, gospodarczego i kulturalnego centrum regionu. Liczba mieszkańców sięga prawie 340 tysięcy, co czyni Lublin dziewiątym pod względem wielkości miastem w Polsce.
Ponad 700-letnia historia Lublina obfituje w wydarzenia, które zmieniały Polskę i Europę. Bogata historia, położenie w wielokulturowym tyglu, dziedzictwo historyczne Lublina przesycone tradycją jagiellońską, mieszaniem się narodów, kultur i religii, stworzyło magiczny klimat, który daje się poczuć i doświadczyć. To miejsce przyciągające unikalnym klimatem, bogatą architekturą i licznymi zabytkami.

10.10 2007 Lublin Starowka lubelska fot. Mikolaj Majda

Lublin jest jednym z najważniejszych i najprężniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Zachęca do edukacji bogatą ofertą kierunków studiów, doskonałą kadrą naukową oraz działaniami na rzecz wspierania studentów m. in. poprzez przyznawane stypendia i nagrody. Funkcjonuje tu 9 uczelni, 5 z nich to uczelnie publiczne oraz 4 niepubliczne. Lublin to miasto ludzi młodych i aktywnych. Studiuje tutaj i rozwija swoje pasje ponad 75 tysięcy studentów, w tym ponad 4 tysiące studentów z zagranicy.
Lublin jest Bramą Wschodu, wizytówką Polski w kontaktach z krajami Partnerstwa Wschodniego. To efekt nie tylko położenia geopolitycznego, ale również dziedzictwa historycznego miasta. Lublin jest niekwestionowanym liderem w Polsce we współpracy ze wschodnimi partnerami. Dotyczy ona zarówno oficjalnych kontaktów na poziomie władz i urzędów, jak i bezpośrednich związków wielu instytucji, firm i organizacji pozarządowych.

10.10 2007 Lublin Starowka lubelska fot. Mikolaj Majda